همایش بمناسبت گرامیداشت 16 آذر روز دانشجو
۹۵/۹/۲۰

استاندار ایلام گفت: دانشگاه علمی کاربردی حلقه اتصال اشتغال و کارآفرینی در جامعه است.

به گزارش روابط عمومی مرکز آموزش علمی کاربردی فنی و حرفه ای  ایلام مهندس محمدرضا مروارید در مراسم گرامیداشت روز دانشجو درسالن اجتماعات اداره کل آموزش فنی و حرفه ای ایلام برگزار گردید اظهار داشت: وظیفه دانشگاه جامع علمی و کاربردی تربیت نیروی ماهر و متخصص و بستر سازی، خلاقیت و کارآفرینی و همچنین تبدیل علم به عمل، دانش به فناوری و ایده های بکر به محصول است.

وی از این دانشگاه به عنوان حلقه وصل اشتغال و کارآفرینی برای کشور یاد کرد و گفت: طبق فرمایش مقام معظم رهبری در راستای توجه به کارآفرینی، ما وظیفه خود می دانیم که با عمل به منویات معظم له، زمینه ارتقای این بخش را فراهم کنیم.

استاندار ایلام با تأکید بر اینکه نباید تب مدرک‌گرایی صرف به بدنه‌ی مراکز علمیکاربردی رسوخ پیدا کند، به دانشجویان توصیه کرد از این فرصت طلایی زندگی بهره ببردند و خود را برای فردای ورود به جامعه‌ی امروز با مقتضیاتش آماده کنند.

 وی اظهار کرد: دانشجویان در طول تاریخ معاصر ایران قشری پیشرو و تأثیرگذار بوده‌اند که به بهترین شکل رسالت خود را به انجام رسانده‌اند.

وی ادامه داد: دکتر شریعتی به‌عنوان معلم انقلاب اسلامی بهترین وصف را در مورد شهدای دانشجوی 16 آذر کرده و از آنان به‌عنوان سه آذر اهورایی نام‌برده که نظام استبدادی آن زمان این سه دانشجوی دانشگاه تهران را جلوی پای نیکسون قربانی کرد.

استاندار ایلام تصریح کرد: در آن زمان نظام استبدادی، جبهه ملی ، روحانیت و بازار را سرکوب کرد اما در مقابل دانشجویان آگاه نقش‌آفرین شدند و ظهور اندیشمندی مانند دکتر شریعتی و روحانیون آگاهی مانند شهیدان مطهری و بهشتی و مفتح موجب شد همه برای به ثمر رساندن انقلاب اسلامی تلاش کنند و این تلاش هم به بهترین شکل ممکن نتیجه‌بخش شد.

مروارید بر پیگیری مطالبات دانشجویی تأکید کرد و گفت: ممکن است دانشجوی مطالبه‌گر امروز با زبان انتقاد برخی خواسته‌ها را دنبال کند که باید هم این خواسته‌ها را پذیرفت و هم دانشجویان را در انتقاد درست و منطقی یاری کرد.

وی ادامه داد: خوشبختانه امروز همه‌ی جریان‌های دانشجویی در چارچوب قانون اساسی وظیفه‌ی خود را به بهترین شکل ممکن انجام می‌دهند و می‌توان گفت که در دولت تدبیر و امید وضعیت این فعالیت‌ها در حد نرمالی است.

مروارید به دانشجویان توصیه کرد هرچند مشکلات اقتصادی در جامعه وجود دارد و دامن دانشجویان را هم گرفته است اما باید مطالعه کنند از این فرصت طلایی زندگی بهره ببردند و خود را برای فردای ورود به جامعه‌ی امروز با مقتضیاتش آماده کنند.

استاندار ایلام فلسفه تأسیس مراکز علمی کاربردی را تربیت تکنسین بیان کرد و گفت: باید طوری برنامه‌ریزی کرد که دانش‌آموخته‌ی این مراکز دنبال کار نگردند بلکه خود کارآفرین شوند، و نباید تب مدرک‌گرایی صرف به بدنه‌ی این مراکز رسوخ پیدا کند، هرچند متأسفانه واقعیت‌ها بیانگر این مهم نیست

 

 

 

 

بازگشت