حضور رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در برنامه پرسشگر
۹۶/۱/۲۳

 

 

 

 

  رئیس سازمان در برنامه پرسشگر که از شبکه آموزش صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران پخش می شود، حضور یافت.

 به گزارش روابط عمومی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، محمد امین سازگارنژاد معاون وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی و رییس این سازمان در این برنامه که موضوع  آن بررسی چالشهای مهارت آموزی در کشور بود به گفتگو پرداخت.

بنا براین گزارش،در این برنامه گفتگو محور، که به صورت تخصصی به سیاست های کلان آموزشی در کشور می پردازد،سازگارنژاد،با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری و تأکید ایشان بر مهارت افزایی ،کارآمدی و تربیت نیروی کار ورزیده، بیان داشت:در جامعه امروز  که مهارت آموزی پیش نیازی برای توسعه و رشد کشور محسوب می شود ،تعریف هماهنگ و یکپارچه از آموزش های مهارتی ضروری است.

سازگارنژاد،با اشاره به نام گذاری سال 1396 تحت عنوان اقتصاد مقاومتی اشتغال و تولید،افزود: هر سه متولی آموزش در کشور اعم از آموزش و پرورش دانشگاه و سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور باید هم سو و همدل با دولت و جامعه در ارتقاء‌فرهنگ ملی مهارت کوشا باشند.

وی با اشاره به موضوع صلاحیت حرفه ای و نهادینه شدن آن در جامعه در زمینه ارائه خدمات، اعلام کرد: نقش مکمل در این موضوع بر عهده جامعه، خانواده ها و رسانه ها است.

معاون وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی، با اشاره  به مراجعه 70 درصدی دانش آموختگان دانشگاهی به مراکز آموزشی این سازمان بیان داشت: امروزه هر خانواده ای به این نتیجه دست یافته است که آموزش تئوری به تنهایی پاسخگو نبوده و فراگیری کارخلاقانه توأم با مهارت معطوف به نیاز بازار کار امری ضروری است.

در ادامه این برنامه رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور،با اشاره به طرح موضوع چالش های  مطرح شده بر سر راه مهارت آموزی در شورای عالی اشتغال مجلس شورای اسلامی،از همکاری شورای عالی اشتغال، کمیسیون علمی و فناوری هیأت دولت و هم افزایی با سایر دستگاههای اجرایی برای حل مشکلات و تخصیص بودجه بیشتری در این زمینه خبر داد.

 گفتنی است:فرهاد فلاحتی عضو کمسیون آموزش مجلس شورای اسلامی دیگر مهمان این برنامه بود که در خصوص بررسی چالش های نظام رسمی آموزش و پرورش کشور به گفتگو پرداخت.

علاقه مندان می توانند ادامه این برنامه را با حضور ریاست سازمان روز جمعه 25 فروردین ماه در برنامه پرسشگر و یا مراجعه به آدرسhttp://tv7.ir/portal/iribprogramsinfo  دنبال نمایند.

بازگشت