بازدید وزیر کار و امور بازنشستگی کشور جمهوری کرواسی و هیئت همراه از مرکز تربیت مربی
۹۶/۵/۱۵

 

 

 

  به گزارش روابط عمومی مرکز تربیت مربی و پژوهش های فنی و حرفه ای ؛ روز شنبه چهاردهم مرداد ماه جاری مارکو پاویچ وزیر کار و امور بازنشستگی کشور جمهوری کرواسی به همراه استریبور کیکرتس سفیر این کشور در ایران و هیئت همراه با همراهی محمد امین سازگارنژاد معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور ، حمیدرضا ثابت نژاد معاون پژوهش ، برنامه ریزی و سنجش مهارت سازمان و مسئولان مرکز از مرکز تربیت مربی بازدید کردند .

بنا بر این گزارش در ابتدای این دیدار محمد امین سازگارنژاد معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور ضمن خیر مقدم و خوش آمدگویی ؛ به معرفی سازمان آموزش فنی و حرفه ای پرداخت .

وی در ادامه ابراز امیدواری کرد: پس از این بازدید بتوان همکاری های مشترکی بین وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی ، سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور و مجموعه مربوط به آموزش های کشور جمهوری کرواسی ایجاد نمود .

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور بیان داشت :  تبادل تجربیات فی ما بین جزو اهداف این دیدار می باشد ، و ما می توانیم دوره های آموزشی را در کشور جمهوری کرواسی برگزار و یا افرادی را از ایران برای آموزش دیدن اعزام نماییم و همچنین اساتیدی را از کشور جمهوری کرواسی به ایران دعوت نماییم .

محمد امین سازگارنژاد همچنین افزود : ما پیش نویسی را آماده کرده و در آن پیشنهادهای خودمان را برای همکاری های آموزشی ارائه می نماییم و در هر حوزه ای که مورد استقبال قرار گرفت ، حاضر به عقد تفاهم نامه همکاری هستیم.

وی در خاتمه اذعان داشت : ما با کشورهای اروپایی از جمله آلمان و اتریش همکاری و همراهی نزدیکی داریم و با فرانسه و ایتالیا هم به همین صورت و به نظر من کشور جمهوری کرواسی یک نقطه خاص و خوبی در اروپا برای پیشرفت و توسعه بوده و برای انتقال تجارب و همکاری ها برای ما خیلی موثر می باشد و ما مفتخر و امیدوار هستیم این همکاری ها شکل گیرد.

در ادامه مارکو پاویچ وزیر کار و امور بازنشستگی کشور جمهوری کرواسی ضمن تقدیر و تشکر از هماهنگی جهت این دیدار و ابراز خرسندی از توانمندی های سازمان آموزش فنی و حرفه ای و مرکز تربیت مربی  گفت : ما مدنظر داریم در کشور جمهوری کرواسی چند مرکز بزرگ فنی و حرفه ای را با کمک های اتحادیه اروپا تأسیس کنیم .

وی همچنین افزود : جوانان جویای کار زیادی در کشور ما هستند و همچنین در زمینه توریسم و عمران هم جای کار زیادی داریم و علاقه مند هستیم در این زمینه ها کار کنیم و فکر می کنیم تجاربی که شما دارید  می تواند در این حوزه ها به ما کمک کند.

وزیر کار و امور بازنشستگی کشور جمهوری کرواسی افزود : ما زمینه های همکاری مشترک خیلی خوبی بین دو کشور داریم و امیدواریم بتوانیم این همکاری را به انجام برسانیم.

 در پایان این نشست میهمانان از دپارتمان های برق ، فناوری خودروهای تجاری و کشاورزی ، الکترونیک و تأسیسات مرکز تربیت مربی  بازدید بعمل آوردند.

 

بازگشت