معاون وزیر و رییس سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور: ضرورت توسعه فرهنگ کار دوستی و کارجویی در راستای توسعه خانواده و کشور
۹۶/۵/۱۶

 

 

 

 

 معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در برنامه به خانه برمی گردیم به تبیین نقش مهارت در نهاد خانواده پرداخت.

به گزارش روابط عمومی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، محمدامین سازگارنژاد در برنامه به خانه برمی گردیم در تاریخ 96/5/15 با بیان این که در جهان حاضر دائماً مهارت های جدید خلق می شود، افزود: اگر ما بتوانیم بر این مهارت ها حاکم شویم قطعاً در روابط خانوادگی نیز موفق تر خواهیم بود.

وی با اشاره به وجود 7 هزار استاندارد شغل و شایستگی، حدود 8 هزار آموزشگاه آزاد فنی و حرفه ای و 4 هزار کارگاه آموزشی دولتی در این سازمان و امکانات آموزشی فضای مجازی بیان داشت: سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور آمادگی ارائه مهارت در هرسطحی برای تمامی افراد در تمام نقاط کشور را دارد.

مهارت آموزی پیش نیاز تمامی امور است

محمد امین سازگارنژاد تأکید کرد: رسانه ملی می تواند نقش مهمی در ارزشگذاری مقوله مهارت آموزی و مهارت افزایی در اذهان مخاطبان داشته باشد تا ما هم بتوانیم در راستای آسودگی مردم عزیز خدمت نماییم.

معاون وزیر تعاون افزود: ما در دنیایی زندگی می کنیم که مهارت هر روز متعالی تر و متکامل تر می شود و مهارت آموزی در عرصه های خانوادگی، ملی و بین المللی پیش نیاز تمامی امور می باشد.

وی در ادامه با اشاره به تلاش های صورت گرفته از سوی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از تصویب 2 طرح کارآموزی در محیط واقعی کار و کارورزی فارغ التحصیلان دانشگاهی در جلسه آخر شورای عالی اشتغال کشور و ابلاغ طرح های مذکور توسط رییس محترم جمهور خبر داد.

سازگارنژاد تأکید کرد: برای تبدیل دانش به توانایی و دانایی کار نیازمند عبور از مسیر مهارت می باشیم.

وی در ادامه بیان داشت: سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور پلی است که دنیای دانش را به دنیای کار تبدیل 
می کند.

معاون وزیر تعاون افزود: خوشبختانه با کمک آموزش های مجازی آموزش های ما بلازمان و بلامکان شده است و همه افراد می توانند مهارت های مورد نظر خود را فراگیرند.

پرتال جامع سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور درگاه ورود به اطلاعات آموزشی این سازمان

رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در ادامه از راه اندازی 62 سامانه الکترونیکی این سازمان خبر داد و افزود: تمامی علاقمندان با ورود به پرتال جامع سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور می توانند به تمام اطلاعات آموزشی این سازمان در سر اسر  کشور و از هر نقطه ای دسترسی یابند.

محمد امین سازگارنژاد بیان داشت: ما در مجموعه سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در خدمت مردم هستیم تا مهارت های ملی را ارتقا دهیم.

رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور افزود: در سال تولید و اشتغال با رایزنی های صورت گرفته با صندوق کارآفرینی امید وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، شرایطی فراهم شده است که به مهارت آموزان ممتاز و رتبه اول این سازمان تسهیلات کارآفرینی اعطا شود.

سازگار نژاد در ادامه بیان داشت: 2 عنصر مهم کاردوستی وکارجویی اهمیت زیادی در بهبود اقتصاد خانواده و همچنین اقتصاد کشورها و توسعه صادرات دارد.

وی افزود: در جهان هرکسی که بخواهد خدماتی را ارائه دهد باید صلاحیت و شایستگی انجام آن را نیز داشته باشد.

رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور با تأکید بر ترویج فرهنگ کاردوستی و کارجویی بیان داشت: شایستگی و صلاحیت در این فرهنگ اهمیت زیادی دارد و ارزش افزوده در کشورهای توسعه یافته همان کار دوستی و کارجویی است که در برخی از استان های کشور نیز فرهنگ کارجویی وکاردوستی ریشه تاریخی دارد.

معاون وزیر تعاون با اشاره به تأثیر بالای مهارت در رشد، توسعه و بهره وری بیان داشت: در حال حاضر در جهان و همچنین در کشور ایران با یک پویایی در عرصه حرفه و مهارت مواجه هستیم به طوری که تکنولوژی های جدید تمامی حرفه ها و مشاغل را تحت تأثیر خود قرار داده اند.

2 هزار استاندارد شغل و شایستگی مهارت بازنگری می شود

وی با بیان این که الگوی های مهارت دائماً در حال تغییر می باشند، خبر داد: بازنگری و به روزرسانی 2 هزار استاندارد شغل و شایستگی این سازمان با بهره مندی از تخصص و نظرات مربیان، هنرمندان و توجه به تحولات بازار کار و تکنولوژی، در دستور کار قرار گرفته است.

 انعطاف پذیری و انطباق پذیری پیش شرط مقوله مهارت آموزی

درادامه سازگار نژاد با اشاره به این که فناوری های نو در خدمت صنایع قرار می گیرند، بیان داشت: انعطاف پذیری و انطباق پذیری پیش شرط مقوله مهارت آموزی می باشد.

رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور بیان داشت: در ماهیت مهارت آموزی روزآمدی اهمیت زیادی دارد و امیدواریم که برنامه ریزان کشور و به ویژه مجلس شورای اسلامی در این راستا حمایت های همیشگی خود را داشته باشند.

وی در ادامه با اشاره به برنامه ریزی و دیدگاه حمایتی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در حوزه توانمندسازی قشرآسیب پذیر، بیماران و معلولان به فعالیت های بازآفرینی و مهارتی این سازمان اشاره کرد.

محمدامین سازگارنژاد همچنین از راه اندازی مرکز آموزش فنی و حرفه ای الزهرا (س) ویژه بیماران خاص و زنان سرپرست خانوار با همکاری سه جانبه خیرین، بنیاد بیماری های خاص و سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در بندرعباس خبر داد.

معاون وزیر تعاون با تأکید بر این که مهارت آموزی دارویی شفا بخش در مسیر توسعه و سازندگی کشور می باشد، اظهار امیدواری کرد: دستاورد این برنامه، نگاهی زیبا و حسی خوب به موضوع مهارت آموزی باشد.

 وی در خاتمه از همکاری رسانه ملی در جهت فراهم سازی فرصتی برای ایجاد نگاه ارزشی خانواده ها به موضوع مهارت تقدیر کرد.

  

بازگشت