وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی:برنامه وزارت کار برای توسعه اشتغال نهایی شده است
۹۶/۷/۱۵

 

 

 

 

 

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به برنامه امسال این وزارتخانه برای توسعه اشغال اشاره و بیان کرد: اقدامات لازم برای این برنامه نهایی شده است.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل اداره کل اموزش فنی و حرفه ای خراسان رضوی علی ربیعی عصر پنجشنبه در مراسم آغاز کار ساخت مرکز آموزش فنی و حرفه ای تربت حیدریه افزود: در چارچوب برنامه توسعه اشتغال از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی 50 درصد از 200 هزار میلیارد ریال در نظر گرفته شده به این منظور، به بانکها ابلاغ شده است.

وی ادامه داد: تلاش می کنیم اعتبارات یارانه ای بخش توسعه اشتغال نیز به این مهم اختصاص یابد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: سهم شهرستانها از این اعتبارات نیز مشخص شده که تربت حیدریه از جمله آنها است. شهرستان تربت حیدریه علاوه بر این اعتبارات از محل بودجه عشایری و روستایی که شامل شهرهای زیر 10 هزار نفر جمعیت است، اعتبار خواهد گرفت.

وی افزود: شهرستان تربت حیدریه با توجه به همدلی، همفکری و دانشی که در آن وجود دارد در آینده نزدیک شرایط بهتری خواهد داشت.

ربیعی همچنین گفت: اگر می خواهیم تغییر و مسیر توسعه اشتغال را طی کنیم راهش توسعه مهارت آموزی است.

وی افزود: در چارچوب برنامه های دولت تدبیر و امید هر ایرانی باید حداقل یک مهارت داشته باشد لذا تلاش می شود با توسعه مراکز فنی و حرفه ای مهارت آموزی افزایش یابد و زیرساخت لازم به منظور اشتغال آیندگان فراهم آید.

 

بازگشت