برگزاری کارگاه تخصصی شیوه های دعوت به نماز فرزندان ویژه ی خانواده های کارکنان در مرکز علمی کاربردی فنی و حرفه ای زاهدان
۹۶/۹/۱۲

در راستای اجرای برنامه های فرهنگی و توسعه و ترویج فرهنگ نماز کارگاه آموزشی شیوه های دعوت فرزندان به نماز ویژه ی خانواده ها در سالن آمفی‌تئاتر ، با حضور تعدادی از کارکنان علمی کاربردی و فنی و حرفه ای و خانواده های آنان در مورخ ۱۱ آذر ۹۶ برگزار شد.

در این جلسه ابتدا آقای خلیقی رییس مرکز علمی کاربردی فنی و حرفه ای زاهدان ضمن عرض خیر مقدم گویی به اهمیت موضوع اشاره نمود و بیان کرد اگر بخواهیم انسان شایسته تحویل جامعه بدهیم باید به تعلیم و تربیت در زمینه ی فرهنگی و آموزه های دینی و مذهبی و خصوصا نماز فرزندان مان توجه ویژه داشته باشیم و خود نیز الگوی مناسبی برای آنان باشیم. وی با معرفی تعدادی از کانالهای اجتماعی مرتبط با نماز گفت از ظرفیت شبکه های اجتماعی موجود باید برای تربیت صحیح فرزندانمان استفاده نمود.

سپس آقای جهانتیغی مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان نیز ضمن خیر مقدم گویی و تقدیر از حاضرین در کارگاه گفت: باید در برگزاری اینگونه جلسات اهتمام ویژه نمود تا تاثیر بیشتر آن را در بهبود فرآیند کار و کاهش مشکلات درون خانواده ها و همچنین آسیب‌های اجتماعی مشاهده نماییم. ایشان قرآن و نماز را دو رکن اصلی برای فاصله گیری از ناهنجاریها و معضلات اجتماعی و خانوادگی دانست و گفت یاد خدا باید همیشگی باشد و همواره باید خود و فرزندانمان را در این مسیر هدایت نماییم. 

سپس جناب آقای دکتر سالارزهی استاد فرهیخته دانشگاه که مدرس این کارگاه بود سخنرانی نمود و گفت انسان دو بخش آشکار و نهان دارد که بخش اول فقط پنج درصد را شامل شده و بخش نهان که همان رأس المال و جوهره ی قلب است ۹۵ درصد وجود انسان را شکل می‌دهد. متاسفانه برخی بخش ۹۵ درصد را توجه نمی‌کنند. برای تقویت بخش نهان باید به مسایل تربیتی فرهنگی دینی که همان یاد خدا و نماز است توجه نمود و فرزندان را با روشهای مناسب به سمتی سوق داد که با علاقه مندی این مسیر را طی نمایند.

آقای دکتر سالارزهی در این کارگاه از تاثیر معنویات بر رشد دنیوی و اخروی انسان سخن گفت و روشهای آن را تشریح نمود.

در پایان این کارگاه با توجه به برگزاری مسابقه نقاشی با محوریت نماز بین فرزندان همکاران ، از برگزیدگان با اهدا لوح و جایزه تقدیر شد

بازگشت