معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم خبرداد: ایجاد ۳۰ هزار شغل در مراکز رشد و پارک های علم و فناوری کشور
۹۶/۱۱/۲۰

 

 

 

 

 

 

 

معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: ۳۰ هزار شغل در ۴۲ پارک علم و فناوری و ۱۸۶ مرکز رشد و فناوری کشور ایجاد شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از ایرنا، دکترمسعود برومند در حاشیه مراسم بهره برداری از ساختمان دانشکده منابع طبیعی دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر اظهار داشت: در حال حاضر پارک های علم و فناوری و مرکز رشد در کشور ۳۰ هزار میلیارد ریال گردش مالی دارند.

وی فعالیت مراکز رشد و پارک های علم و فناوری خوزستان را خوب ارزیابی کرد و گفت: زمینه فعالیت های مراکز رشد و پارک های علم و فناوری در استان خوزستان بالا است و فارغ التحصیلان دانشگاهی می توانند در این مراکز علمی فعالیت خوبی داشته باشند.

دکتربرومند با اشاره به فعالیت علمی و پژوهشی دانشگاه های کشور گفت: فعالیت دانشگاه ها در حوزه ایجاد اشتغال پذیری و ارتقای سطح مهارت های عمومی فارغ التحصیلان از مهم ترین برنامه دانشگاه ها در سال آینده است.

وی فعالیت های علمی- بین المللی در دانشگاه ها را جزو ارکان اساسی فعالیت های سال ۱۳۹۷ عنوان کرد و گفت: مجموعه فعالیت ها به خصوص در حوزه توسعه فناوری از اهداف ویژه دانشگاه ها در سال آینده خواهد بود.

 

بازگشت