نخستین همایش مهارت آموزی سربازان نیروهای مسلح با حضور مقامات کشوری و لشکری برگزار شد. به گزارش روابط عمومی دانشگاه جامع علمی کاربردی، با حضور سردار سرلشکر پاسدار محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه، سردار حسین اشتری فرمانده نیروی انتظامی، امیر سرلشکر سیدعبدالرح
۹۷/۲/۲۵

 

 

 

 

 

معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان نائین بر ضرورت همگام سازی مهارت آموزی با برنامه های اقتصادی تأکید کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان اصفهان، دکتر سلیمان پاک سرشت، معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور با تشریح ظرفیت های مهارت آموزی و نقش بسزا آن در اشتغال پایدار در خصوص اهمیت گفتگوهای چند جانبه به ویژه با فعالان اقتصادی، بکارگیری نیروی کار و ضرورت همگام سازی مهارت آموزی با برنامه های اقتصادی و چگونگی پیش نیاز نمودن آموزش های فنی و حرفه ای در مشاغل نکاتی را مطرح کرد.

وی از کارفرمایان، کارآفرینان و صاحبان صنایع و صنوف خواست در جذب نیروی کار از توانایی، صلاحیت حرفه ای و تخصص آنان  اطمینان حاصل نمایند.

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور خواستار قرار گرفتن این تکلیف در شورای برنامه ریزی شهرستان شد تا بتوان به عنوان یک الزام همکاری کلیه ی دستگاه ها را به دنبال داشته باشد.

دکتر پاک سرشت با اشاره به اینکه مهارت آموزی مکمل صنایع است در خصوص برنامه های مهارت آموزی در استان و شهرستان نائین نکاتی را برشمرد.

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور اهم برنامه های سال 97 در شهرستان نائین را راه اندازی رشته های مهارتی نو از جمله انرژی های خورشیدی، صنایع دستی و تخصیص منابع جهت حرف جدید متناسب با تقاضاهای محیط کسب و کار  اعلام کرد.

 

 

 

 

بازگشت