معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور: استانداردسازی و به روز رسانی تجهیزات اولویت سازمان آموزش فنی وحرفه ای است
۹۷/۴/۱۷

 

 

 

 

 

 

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور گفت: استاندارد سازی فضاها و به روز رسانی تجهیزات آموزشی برای قدم گذاشتن در مسیری نو اولویت برنامه های این سازمان است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر، نادر فخری در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر افزود: امروز اشتغال یکی از مهمترین دغدغه های دولت به شمار می رود و فنی و حرفه ای به عنوان زمینه ساز اشتغال نقش بسزایی در کاهش بیکاری و ایجاد شغل دارد.

وی اظهار کرد: در همین ارتباط دولت دوازدهم با تامین امکانات لازم و تغییر نگاه نسبت به سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور برای ارتقای سطح مهارت های شغلی در کشور برنامه ریزی ویژه ای دارد.

فخری ادامه داد: برهمین اساس با تصویب نظام جامع مهارت آموزش کشور و تدوین آئین نامه آن ایجاد تحول در سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور دور از انتظار نیست.

وی یادآور شد: سال گذشته 380 میلیارد ریال اعتبار در بخش به روز رسانی تجهیزات و استاندارد سازی فضاهای آموزشی به استان ها اختصاص یافت که از این میزان 250 میلیارد ریال در بخش تجهیزات و 130 میلیارد ریال در بخش استاندارد سازی فضاهای آموزشی تخصیص یافته است.

فخری گفت: همچنین برای آشنایی کارآموزان با فناوری های جدید 350 کارگاه اتومکانیک به 498 خودرو خارجی تجهیز شدند.

وی ارائه آموزش های هدفمند، مشتری مدار و منطبق با بازار کار را از سیاست های سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور عنوان کرد و افزود: آنچه امروز جامعه را رنج می دهد فرهنگ مدرک گرایی و فقر مهارتی است که باید این دیدگاه را به سمت فرهنگ مهارت آموزی تغییر داد.

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور افزود: دشمن در طول 40 سال گذشته با آغاز جنگ سخت و نرم فرهنگی علیه ملت ایران در تلاش برای ضربه زدن به انقلاب اسلامی بوده و هست به طوری که امروز نیز با جنگ اقتصادی به دنبال ضربه زدن به این کشور است.

وی یادآور شد: در این شرایط بسیاری از مشکلات و آسیب های اجتماعی با ایجاد شغل برطرف می شود که در این ارتباط ایجاد نهضت حرفه آموزی از سیاست های دولت دوازدهم به شمار می رود.

فخری ، با قدردانی از تلاش های کازرونی مدیر قبلی آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر، برای دراهکی مدیر جدید این مجموعه آرزوی موفقیت کرد

 

 

 

 

 

 

بازگشت