سفیر کشور مالزی در ایران تأکید کرد؛ نیروی کار ماهر مورد نیاز صنایع ایران و مالزی از طریق توسعه مهارت آموزی فراهم شود
۹۷/۴/۱۷

 

 

 

 

 

 

 

 

 سفیر کشور مالزی در ایران در نشست با مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران بر فراهم سازی نیروی کار ماهر مورد نیاز صنایع دو کشور از طریق توسعه مهارت آموزی تأکید کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران، رضا گرزین، مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای این استان با داتو رستم یحیی، سفیر کشور مالزی در ایران دیدار و گفتگو کرد.

سفیر کشور مالزی در ایران فراهم سازی نیروی کار ماهر مورد نیاز صنایع دو کشور، بالا بردن مهارت کارگران صنعتی در جهت مشارکت موثر آنان در رشد ملی، فراهم ساختن موقعیت اشتغال برای جوانانی که تحصیلات آکادمیک ندارند و افزایش دسترسی خانواده های مالزیایی به دانش، مهارت و صلاحیت لازم برای برخورداری از زندگی بهتر را از مهمترین اهداف توسعه مهارت آموزی در کشور مالزی عنوان کرد.

وی با اشاره به کثرت حضور دانشجویان در کشور مالزی، گفت: ارتقای صلاحیت حرفه ای و توانمندسازی دانشجویان برای حضور فعال در فعالیت های مهارتی، مدیریتی، کارآفرینی و ... را از دیگر اهداف توسعه همکاری ها می باشد.   

به گفته ی سفیر کشور مالزی، ماهاتیر محمد نخست ‌وزیر مالزی در مهر ماه سال جاری سفری را به ایران خواهد داشت که نشست با مسئولان وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی یکی از برنامه های این سفر خواهد بود.

 مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران مهمترین هدف سازمان  آموزش فنی وحرفه ای کشور را ارائه آموزش های مهارتی در راستای تربیت و افزایش کارآیی و اثر بخشی نیروی انسانی مورد نیاز در بخش های مختلف صنعت، خدمات، کشاورزی و فرهنگ و هنر بر اساس نیاز بازار در دستیابی به اشتغال مولد و پایدار برشمرد.

رضا گرزین با اشاره به ارائه 5 هزار استاندارد آموزش های مهارتی در 650 مرکز دولتی و بیش از 15 هزار موسسات کارآموزی آزاد اظهار داشت: سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور مسئولیت خطیری در تربیت نیروهای ماهر مورد نیاز صنایع که بتوانند در شرایط کنونی کشورمان، سطح کیفی تولیدات داخلی و رقابت‌پذیری در بازارهای بین المللی را افزایش دهند، دارد.

وی اذعان داشت: ایجاد یک مرکز آموزش تخصصی توسط صنایع مالزی در ایران، ایجاد یک مرکز تخصصی آموزش صنعتی برای ارائه آموزش های مهارتی به پناهندگان و یا شهروندان مالزی،  ایجاد مرکز تخصصی با حضور شرکت های صنعتی مالزی در ایران برای آموزش کارگرانی که تمایل به اشتغال در صنعت نفت دارند از جمله پیشنهادهای مطرح شده توسط دو طرف در نشست مذکور بود.

به گفته مدیرکل آموزش فنی و  حرفه ای استان تهران اجرای دوره های آموزشی ویژه مربیان آموزش فنی و حرفه ای در کشور مالزی، حضور استاد مربیان کشور مالزی در مرکز تربیت مربی و پژوهش های فنی و حرفه ای، همکاری در تدوین استاندارد های آموزشی شغل و شایستگی و صلاحیت حرفه ای از دیگر پیشنهادهای مطرح شده بود.

 

 

 

 

 

 

بازگشت