با مشارکت سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور؛ دومین رویداد حقوق شهروندی برگزار شد
۹۷/۵/۱۵

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 دومین رویداد «حقوق شهروندی، چشم انداز روشن کارآفرینی» با مشارکت سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در محل این سازمان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، حسین بابایان، مدیرکل حوزه ریاست این سازمان و عضو شورای سیاست گذاری رویداد "حقوق شهروندی، چشم انداز روشن کارآفرینی در این رویداد ضمن اشاره به راهبردهای دولت تدبیر و امید در تحقق اهداف حقوق شهروندی،گفت: حقوق شهروندی جزء مباحثی است که کمتر به آن پرداخته شده است و حقوق سه گانه مردم نسبت به حاکمیت، حاکمیت نسبت به مردم و مردم نسبت به مردم مغفول مانده و نیاز به شناسایی و معرفی دارد.

وی اهداف اصلی برگزاری این رویداد را، بررسی موانع رشد کارآفرینی، تبیین حقوق شهروندی در تسهیل شرایط اشتغال کارآفرینان و تبیین اهمیت جایگاه قوه مقننه در رشد و توسعه کارآفرینی عنوان کرد.

بابایان اظهار امیدواری کرد: ایده پردازی های خلاقانه گروه های جوان استارتاپی بتواند زمینه هموار شدن مسیر معرفی و اجرای حقوق شهروندی را فراهم کند تا هر سه ضلع حقوق، حاکمیت و مردم جایگاه شایسته ای در بین مردم پیدا کنند.

هاجر خواجه بولاقی، مشاور رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در امور بانوان و خانواده و مسئول هماهنگی این رویداد گفت: حقوق شهروندی حلقه مفقوده سرنوشت اجتماعی انسان ها و آمیخته ای از وظایف و مسئولیت های شهروندان در قبال یکدیگر است.

وی با اشاره به اینکه اولین رویداد « حقوق شهروندی، چشم انداز روشن کارآفرینی» با حضور  نمایندگان مجلس شورای اسلامی، مسئولان، منتورهای استارت آپی برگزار شد گفت:درحاشیه این رویداد کارگاه های مختلفی در حوزه حقوق شهروندی برگزار شد.

به گفته وی، برابری فرصت‌ها، حق اشتغال و کار شایسته، دسترسی به حسن تدبیر، حق مالکیت، حق اقتصاد شفاف و رقابتی از جمله محورهای برگزاری رویداد مذکور است.

خواجه بولاقی افزود: با شرکت 8 گروه منتخب ایده‌ پرداز در این رویداد به توسعه کسب و کار و اتخاذ روش‌های مناسبِ حل مشکل کمک می کند.

بنا بر این گزارش، رویداد «حقوق شهروندی، چشم انداز روشن کارآفرینی» به همت دفتر امور بانوان و خانواده سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور برگزار شد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

بازگشت