برگزاری همایش کارآفرینی آموزش بومی منطقه ای در زاهدان
۹۷/۹/۱۰

پیرو هاهنگی انجام شده بین مرکز علمی کاربردی فنی و حرفه ای زاهدان و اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان و مرکز شماره 3 خواهران زاهدان با کانون بازنشستگان سپاه استان سیستان و بلوچستان در مورخ 8 آذر ماه همایشی تحت عنوان کارآفرینی (آموزش بومی منطقه ای) در محل سالن آمفی تئاتر مرکز آموزش علمی کاربردی فنی و حرفه ای زاهدان برگزار شد .

 در این همایش که ویژه ی  زنان و دختران خانواده های بازنشستگان سپاه در زاهدان و مسئول دفتر پژوهش کانون و جمعی از مسئولین آموزش فنی و حرفه ای برگزار شد، آقای خلیقی رئیس مرکز علمی کاربردی فنی و حرفه ای زاهدان به ایراد سخنرانی پرداخت و خاطر نشان کرد باید فرهنگ مهارت آموزی و کارآفرینی بین جوانان و خانواده ها گسترش یافته و تمامی جوانان حداقل یک مهارت را فرا بگیرند. متاسفانه یکی از چالشهای بزرگ پیش رو در جامعه فکر جذب در دستگاههای دولتی است که آنان را از حرکت مثبت بازداشته و از مزیتهای مشاغل آزاد مهارتی غافل شده  اند. وی تسریع کرد افزایش قدرت ریسک پذیری ، استفاده از ظرفیتهای موجود منطقه، بازاریابی، بازارسنجی، بازارگردی،آینده نگری و آینده سازی از صفات بارزی است که باید در یک فرد کارآفرین باشد تا بتواند در شغل خود موفق باشد. آقای خلیقی در این همایش ضمن بیان نکاتی در خصوص چگونگی پرورش استعدادهای افراد در خود، ظرفیتهای موجود مهارتی استان و سازمان آموزش فنی و حرفه ای را تشریح نمود.

در این همایش جناب سرگرد سرگزی پویا اهداف برگزاری همایش را تشریح نمود و از حاضرین خواست از ظرفیتهای موجود در اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان و مراکز تابعه و مرکز علمی کاربردی فنی و حرفه ای زاهدان استفاده برده و آینده ای روشن را برای خود رقم بزنند.

بازگشت