برگزاری کارگاه نمازشناسی در سالن آمفی تئاتر مرکز علمی کاربردی فنی و حرفه ای زاهدان
۹۷/۱۰/۱۱

 به منظور آشنایی با آثار و اسرار نماز و ادای این فریضه الهی و فواید خواندن نماز ، طبق برنامه ریزی مرکز شماره یک فنی حرفه ای و علمی کاربردی زاهدان در تاریخ 1397/10/11 کارگاه نمازشناسی با حضور استاد محمد طوفان شهرکی مدرس دروس معارف و همچنین امام جماعت مرکز  برای کارکنان و کارآموزان و دانشجویان فنی و حرفه ای برگزار شد.

 

در این جلسه که با ذکر آیاتی از کلام الله مجید آغاز شد ابتدا آقای سرگزی رییس مرکز شماره یک زاهدان به حاضرین خصوصا آقای طوفانی شهرکی امام جماعت و مدرس کارگاه خیرمقدم عرض نمود و به بیان مطالبی پیرامون اهمیت نماز اشاره کرد و از حاضرین خواست تا از فضای معنوی ایجاد شده استفاده نمایند. وی بالاترین معروف را ذکر و یاد خدا و نماز دانست.

سپس محمد خلیقی رئیس مرکز علمی کاربردی فنی و حرفه ای زاهدان و دبیر شورای اقامه نماز اداره کل که به عنوان یکی از سخنرانان این کارگاه آموزشی بود ضمن خیرمقدم به استاد طوفان شهرکی و تشکر از حضور دانشجویان و کارآموزان گفت : هر جمله ، هر کلمه و حرف نماز، مملو از نکات مفید و آموزنده است که امیدواریم با برگزاری این کارگاه ها تاثیرات شگرفی  در نمازگزاران ایجاد شود . وی به جایگاه نماز در ادیان مختلف و نزد پیامبران الهی از آدم تا خاتم اشاره نمود و گفت  در تمامی ادیان نماز و ذکر خدا سفارش شده و وجود کلمه نماز 90 بار به صورت مستقیم و 900 بار با کلمات مرتبط در قرآن بیان گر اهمیت فوق العاده آن است. وی در پایان به اقامه نماز به صورت جماعت و اجرای برنامه های شورای اقامه نماز تاکید کرد .

پس از آن آقای طوفان شهرکی مدرس کارگاه پیرامون موضوعات مختلف از جمله؛ هدف از آفرینش و خلقت انسان و جهان، بررسی اثربخشی نماز در ارتقای بهداشت روان خانواده ها، نقش سلامت معنوی بر بهداشت روانی انسان، رابطه معنوی انسان با پروردگار در طول نماز، نقش نماز در افزایش سلامت روانی خانواده ، معنای عبادت و انواع عبادت کنندگان ، دلایل کاهل نمازی فرزندان، رابطه عبادت و معرفت، تفاوت نماز با سیاست، اقتصاد و اجتماع، بهترین و کاملترین نماز، سنین شروع تربیت نماز، اصناف موجودات، اصالت روح و درجات ایمان و برکات نماز جماعت و اول وقت سخنانی ایراد کرد.

گفتنی است در  پایان این کارگاه آموزشی از فعالان نماز با اهدای لوح و هیده تقدیر به عمل آمد

بازگشت