جشن دانش آموختگی دانشجویان دانشگاه جامع علمی کاربردی استان سیستان و بلوچستان با حضور دکتر امید برگزار شد
۹۸/۲/۴

 به گزارش روابط عمومی دانشگاه جامع علمی کاربردی فنی و حرفه ای زاهدان، مراسم جشن دانش آموختگی دانشجویان دانشگاه جامع علمی کاربردی استان سیستان و بلوچستان سه شنبه مورخ 3/2/98 با حضور دکتر امید ریاست دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور، دکتر سالارزهی ریاست دانشگاه جامع علمی کاربردی استان، دکتر شهیکی رئیس پارک علم و فناوری استان، دکتر تاجری ریاست جهاد دانشگاهی استان، مهندس خلیقی ریاست مرکز علمی کاربردی فنی و حرفه ای زاهدان و سایر روسای مراکز، کارکنان واحد استانی، جمعی از دانش آموختگان دانشگاه و با حضور خانواده های دانشجویان در محل سالن کنفرانس پارک علم و فناوری استان سیستان و بلوچستان برگزار شد.

دکترمحمدحسین امید در این مراسم گفت: امسال برای اولین بار توانستیم جشن های دانش آموختگی را به صورت استانی در سراسر کشور برگزار کنیم. یکی از اهداف این جشن این بوده که تمامی دانشجویان پس از فارغ التحصیلی در کنار یکدیگر جمع شوند و به ارتقا و شناخت دانش از یکدیگر و در نتیجه به ارتقای دانشگاه جامع علمی و کاربردی کمک کنند.

دکتر امید در انتها افزود: هم اکنون حدود دو میلیون فارغ التحصیل دانشگاه جامع علمی کاربردی داریم که 60 هزار نفر آن سهم سیستان و بلوچستان است. یکی از راه حلهای مشکل بیکاری برای این جمعیت آموزش دوره های مهارتی است. توسعه کیفی در حیطه کار ما قرار گرفته است. دانشگاه جامع، مهارتی است و باید آموزشها در محیط کار اتفاق بیافتد. برای اینکه مراکز با ثبات باشند لازمه آن اساسنامه است. برای دانشگاه مهارتی، مدرس مهارتی نیاز داریم.  

 

گفتنی است ادای سوگند دانش آموختگان دانشگاه علمی کاربردی استان سیستان و بلوچستان و اجرای موسیقی زنده از دیگر برنامه های این جشن بزرگ بود. در پایان این مراسم از دانش آموختگان برتر و برگزیده مراکز آموزش علمی کاربردی استان تقدیر به عمل آمد که خانم تکتم هوشیار و آقای خدایار نارویی دانش آموختگان برتر مرکز فنی و حرفه ای زاهدان بودند.

 

بازگشت