کسب مقام سوم جهانی؛ صعود 6 پله ای ایران در مسابقات جهانی کارگران
۹۸/۶/۱۲

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

با حمایت های صورت گرفته از سوی کلیه دست اندرکاران و حامیان ورزش کارگری،کاروان تیم ملی ورزش کارگری کشورمان موفق شد در بین 42 کشور شرکت کننده در ششمین دوره مسابقات جهانی کارگران (اسپانیا) مقام سوم این دوره از رقابت ها را به دست آورد.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، به نقل از فدراسیون ورزش کارگری، با اعلام آمار رسمی توسط فدراسیون جهانی ورزش کارگری  (csit)، کاروان "طلایه داران رونق تولید" اعزامی به ششمین دوره مسابقات جهانی کارگران که تیرماه سال جاری در شهر تورتوسای ایالت کاتالونیای اسپانیا برگزار شد موفق شد با 6 پله صعود نسبت به دو دوره پیشین، عنوان سومی این رقابت ها را به دست آورد.

مسابقات جهانی کارگران هر دو سال یک بار برگزار می شود. این سومین حضور ایران پس از تاسیس فدراسیون ورزش کارگری محسوب می شود.

پیش از این نیز کاروان ورزشی ایران در سال 2015 در کشور ایتالیا و در سال 2017 در کشور لتونی حضور داشته است که در هر دو رویداد مقام نهم را کسب کرد.

یادآور می شود که کاروان ایران در مسابقات 2017 لتونی با حضور 224 نفر ورزشکار،مربی و سرپرست حضور داشته اما در مسابقات جهانی اسپانیا تنها با 129 نفر اعزام شده است که با توجه به تعداد نفرات کمتر نسبت به دوره قبل، ورزشکاران کشورمان موفق شدند با 6 پله صعود در بین 42 کشور حاضر در این مسابقات در جایگاه سوم قرار گرفته و بهترین نتیجه را از بدو تأسیس فدراسیون تاکنون کسب نمایند.

این اتفاق مهم مقدور نبود مگر با حمایت های بی شائبه مقامات عالی، معاونین و مدیران وزارتین تعاون،کار و رفاه اجتماعی و ورزش و جوانان،کمیته ملی المپیک، حامیان مالی فدراسیون،مربیان،سرپرستان و ورزشکاران اعزامی،هیأت ها و انجمن های ورزشی کارگران و کلیه دست اندرکاران این حوزه که در این مسیر به عنوان یار و یاور همیشگی ورزش کارگری از هیچ کوششی دریغ نورزیدند.

ورزشکاران کارگر در سال رونق تولید به مثابه سربازانی سختکوش در عرصه کار و تولید کشور قله دیگری را فتح کرده و برگ زرین دیگری را بر دفتر افتخارات میهن عزیز اسلامی افزودند.

موفقیت غرورآفرین این عزیزان و خلق شگفتی های فراوان در این رویداد بین المللی موج شادی و رضایت مردم و مسئولین را به همراه داشت. اما این پیروزی و کسب موفقیت در رویداد بین المللی مرهون تلاش دست اندرکاران برگزاری رویدادهای ورزشی کارگران در سطح ملی نیز است. تحقق 95 درصدی تقویم ورزشی سال 97 و برگزاری 75 رویداد قهرمانی کارگران کشور در سال گذشته که با همت و تلاش هیأت ها و انجمن های ورزشی کارگران و ادارات کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی و ورزش و جوانان استانها محقق شد مقدمه ای بود بر موفقیت های امروز ورزشکاران در رقابت های جهانی.

مجموعه فدراسیون ورزش کارگری با عزمی راسخ و استفاده از ظرفیت های موجود و بالقوه و با تکیه بر استعدادهای ورزشی کارگران کشور نسبت به استمرار این موفقیتها از هیچ کوششی فروگذار نکرده و امیدوار است با برنامه ریزی، توسعه و تعمیم ورزش کارگری آینده درخشان تری را برای ورزش کشور ترسیم نماید.

گفتنی است در ششمین دوره مسابقات جهانی، کاروان ورزشی کارگران کشور در قالب 16 تیم و در 9 رشته ورزشی دو و میدانی،کشتی فرنگی،کشتی ساحلی،کاراته،والیبال ساحلی،پتانک،جودو،تنیس روی میز و شنا در دوبخش آقایان و بانوان حضور یافتند.

در این رقابتها تیم اتریش مقام اول و تیم هلند مقام دوم و تیم کشورمان مقام سوم را کسب کردند.

کسب این موفقیت در حالی است که با توجه به محدودیت حضور تیم های اعزامی در بخش بانوان و همچنین به دلیل پر تعداد بودن ورزشکاران رژیم غاصب صهیونیستی در برخی از رشته های ورزشی امکان اعزام تیم وجود نداشته است.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

بازگشت